View job here

Noi, Sportstech Brands Holding GmbH, suntem o companie de e-commerce în inima capitalei Berlin. Brandurile noastre Sportstech, Bluewheel, Deskfit și Relaxxnow stau pentru echipamente de fitness și bunăstare de cea mai înaltă clasă. În prezent suntem o echipă foarte motivată, cu peste 300 de angajați din 22 de națiuni. Toți împărtășesc o pasiune pentru inovație. Avem un grad ridicat de auto-motivare și punem accent pe acest lucru, pentru că lucrăm ca o echipă globală și ne sprijinim reciproc în atingerea întregului nostru potențial. De exemplu, am fost premiați pentru succesul nostru de către revista Focus ca un campion al creșterii în 2021, în clasamentul de creștere al fondatorilor în top 50 și în FINANCIAL TIMES ca fiind una dintre companiile cu cea mai rapidă creștere din Germania și Europa, în 2021.

Convinge-te și obține o perspectivă despre compania noastră: https://youtu.be/kZEI4Kse2BY

Căutăm angajat (m/f/d) customer service / call center agent / customer support cu limba germană

Responsabilităţile tale:

În calitate de angajat (m/f/d) în serviciul clienți / agent call center / asistență pentru clienți, sunteți primul contact pentru clienții noștri vorbitori de limbă germană și, prin urmare, sunteți în mare măsură responsabil pentru asigurarea satisfacției optime a clienților. Printre altele, următoarele sarcini interesante fac parte din responsabilitați:

  • Răspundeți cererilor clienților prin telefon și în scris și acordați ajutor pentru probleme
  • Procesarea solicitărilor clienților prin intermediul sistemului intern de tichete
  • Chestionarea satisfacției clienților pe baza evaluărilor/recenziilor
  • Rezolvarea conflictelor și prevenirea raportărilor negative
  • Comunicare strânsă cu departamentele noastre interne

Profilul tău:

  • Ai finalizat cu succes formarea profesională comercială și/sau experiența inițială în domeniul serviciilor pentru clienți
  • Cunoștințe solide/ foarte bune a limbii germane, vorbit și a scris, precum și  competențe de comunicare în limba engleză
  • Empatie și o ureche deschisă pentru preocupările clienților noștri
  • Gândire orientată spre soluții în combinație cu o mentalitate sinceră pentru suport clienți
  • Capacitate de comunicare pronunțată

Ce poți aștepta de la noi:

  • Plată orientată pe piață
  • Ore de lucru flexibile
  • Atmosferă de lucru foarte placută
  • Sarcini provocatoare și creative
  • Un loc de muncă modern

Vrei să afli mai multe?

Dacă ai întrebări, te rugăm să îi contactezi pe Jan Grossmann șau Kate Lechner.

Așteptăm cu nerăbdare și ne bucurăm să ne trimiți scrisoarea și cererea, prin intermediul butonului "Aplică Online", cu indicația salariului dorit și data de începere, cât mai curând posibilă.

Te rugăm să ne trimți documentele în limba germană!