Administrator de resurse umane (m/f/d)

  • Normă întreagă
  • București
  • Cu experiență profesională
  • 14.01.2022

Noi, Sportstech Brands Holding GmbH, suntem o companie de comerț electronic în inima capitalei Berlin. Brandurile noastre Sportstech, Bluewheel, Deskfit și Relaxxnow reprezintă echipamente de fitness și pentru bunăstare de cea mai înaltă clasă. În prezent, suntem o echipă foarte motivată, cu peste 370 de angajați din 35 de țări. Toți împărtășesc pasiunea pentru inovație. Avem un grad ridicat de auto-motivare, pentru că lucrăm ca o echipă globală și ne sprijinim reciproc în atingerea potențialului nostru maxim. De exemplu, am fost premiați pentru succesul nostru de către revista Focus în calitate de campion de creștere 2021, în clasamentul de creștere a scenei fondatorilor în top 50 și în FINANCIAL TIMES ca una dintre companiile cu cea mai rapidă creștere din Germania și Europa, în 2021

Convingeți-vă și obțineți o perspectivă asupra companieinoastre: https://www.youtube.com/watch?v=kZEI4Kse2BY

Căutăm Administrator de resurse umane (m/f/d)

Responsabilităţi:

În calitate de Administrator de resurse umane (m/f/d) la biroul nostru din București, sunteți persoana de contact pentru angajații noștri în toate aspectele legate de personal.   În același timp, dovediți un mod atent de lucru printr-o administrare structurată și eficientă a personalului.  Printre altele, vă așteaptă următoarele sarcini interesante:

  • Supravegheați procesele de on-& off-boarding
  • Contabilitatea de salarizare pregatitoare face parte din zona dumneavoastra deresponsabilitate. Trimiteți toate documentele necesare contabilului nostru de salarizare și astfel asigurați o decontare corectă a salariilor și salariilor.
  • Orice documente sau certificate solicitate de personal vor fi procesate de dvs.
  • Preluați monitorizarea înregistrării timpului de lucru și sunteți în contact cu șefii de departament.

Profil:

  • O diplomă în economie / o formare profesională comercială finalizată, cu accent pe relația cu personalul sau o calificare comparabilă
  • Este necesară o prima experiență profesională în domeniul administrării personalului
  • Foarte bune cunoștințe despre programele comune Microsoft Office
  • Foarte bună cunoaștere a limbii engleze vorbite și scrise, cunoașterea limbii germane este un plus
  • Un mod de lucru structurat, autonom și independent
  • Automotivare puternică și plăcerea de a lucra în echipă
  • Simțul responsabilității pentru calcularea corectă a salariilor și administrarea personalului

Ce poți aștepta de la noi:

  • Plăți bazate pe piață
  • Program de lucru flexibil
  • Evenimente regulate de echipă și companie
  • Băuturi gratuite (apă, cafea, suc, ceai etc.)
  • Reducerea angajaților la produsele noastre
  • Sarcini provocatoare și creative
  • Un loc de muncă modern, cu legături bune de transport

Ai devenit curios?

Dacă aveți întrebări, Cristina Moraru este disponibilă de luni până vineri între orele 9 și 17.m. și 5 p.m. la +40 732 474 419.

Așteptăm cu nerăbdare să primim cererea dumneavoastră prin intermediul butonului "Aplicați online". Vă rugăm să ne trimiteți cea mai apropiată dată de începere posibilă și așteptările dumneavoastră salariale cu cererea dumneavoastră.

Vă rugăm să ne trimiteți documentele de candidatură în limba engleză!