Agent Performanță în vânzări (m/f/d)

  • Normă întreagă
  • București
  • Cu experiență profesională
  • 28.10.2021

Noi, Sportstech Brands Holding GmbH, suntem o companie de comerț electronic în inima capitalei Berlin. Brandurile noastre Sportstech, Bluewheel, Deskfit și Relaxxnow reprezintă echipamente de fitness și pentru bunăstare de cea mai înaltă clasă. În prezent, suntem o echipă foarte motivată, cu peste 370 de angajați din 35 de țări. Toți împărtășesc pasiunea pentru inovație. Avem un grad ridicat de auto-motivare, pentru că lucrăm ca o echipă globală și ne sprijinim reciproc în atingerea potențialului nostru maxim. De exemplu, am fost premiați pentru succesul nostru de către revista Focus în calitate de campion de creștere 2021, în clasamentul de creștere a scenei fondatorilor în top 50 și în FINANCIAL TIMES ca una dintre companiile cu cea mai rapidă creștere din Germania și Europa, în 2021.

Convingeți-vă și obțineți o perspectivă asupra companieinoastre: https://youtu.be/kZEI4Kse2BY

Căutăm Agent Performanță în vânzări (m/f/d)

Responsabilitățile tale:

În calitate de agent de performanță în vânzări (m/f/d), vei sprijini   colegii noștri în gestionarea canalelor (Channel Management), în optimizarea performanței produselor noastre pe diverse piețe online, în special pe Amazon. Printre altele, te așteaptă următoarele sarcini interesante:

  • Sprijin în dezvoltarea strategiilor de stabilire a prețurilor și punerea lor în aplicare
  • Monitorizarea regulată a prețurilor pe diferitele noastre canale
  • Efectuarea analizelor elasticității prețurilor
  • Monitorizarea concurenței în materie de prețuri

Profilul tău:

  • Studii economice / comerciale sau de formare profesională
  • Vprima manipulare a MS Office,în special cuExcel
  • Fluent în  limba engleză
  • Afinitate puternică pentru numere
  • Prima experiență practică din e-commerce este un avantaj
  • Mod de lucru fiabil, atent și o înțelegere rapidă
  • Gândire analitică puternică și un talent pronunțat pentru comunicare

Ce poți aștepta de la noi:

  • Plata orientată spre piață
  • Program de lucru flexibil
  • Evenimente regulate în echipă și corporative
  • Băuturi gratuite (apă, cafea, suc, ceai etc.)
  • Edenred-Shoppingcard
  • Reducere pentru angajați la produsele noastre
  • Sarcini provocatoare și creative

Vrei să afli mai multe?

Dacă ai ȋntrebări o poți contacta pe Simina Dumitrascu la numărul de telefon +40 728 769 763, de luni pana vineri intre 09:00 – 17:00.

Așteptăm cu nerăbdare și ne bucurăm să ne trimiți scrisoarea și cererea, prin intermediul butonului "Aplică Online", cu indicația salariului dorit și data de începere, cât mai curând posibilă.

Tă rugăm să ne trimiți documentele de candidatură în limba engleză!