Asistent comercial (m/f/d) în gestionarea platformelor

  • Full or Part Time
  • București
  • With Professional Experience
  • 10/28/21

Noi, Sportstech Brands Holding GmbH, suntem o companie de comerț electronic în inima capitalei Berlin. Brandurile noastre Sportstech, Bluewheel, Deskfit și Relaxxnow reprezintă echipamente de fitness și pentru bunăstare de cea mai înaltă clasă. În prezent, suntem o echipă foarte motivată, cu peste 370 de angajați din 35 de țări. Toți împărtășesc pasiunea pentru inovație. Avem un grad ridicat de auto-motivare, pentru că lucrăm ca o echipă globală și ne sprijinim reciproc în atingerea potențialului nostru maxim. De exemplu, am fost premiați pentru succesul nostru de către revista Focus în calitate de campion de creștere 2021, în clasamentul de creștere a scenei fondatorilor în top 50 și în FINANCIAL TIMES ca una dintre companiile cu cea mai rapidă creștere din Germania și Europa, în 2021.

Convingeți-vă și obțineți o perspectivă asupra companieinoastre: https://youtu.be/kZEI4Kse2BY

Căutăm Asistent comercial (m/f/d) în gestionarea platformelor, cu normă întreagă sau cu jumătate de normă

Responsabilitățile tale:

În acest rol interesant de asistent comercial (m/f/d), veți sprijini echipa noastră de gestionare a platformei în  asigurarea unei prezentări optime a produselor pe diferitele noastre canale online.   Printre altele, următoarele activități interesante te așteaptă în această poziție:

  • Controlul prezentării produselor noastre listate pe diversele platforme online
  • Detectarea și corectarea erorilor de listare (titluri, marcatori, imagini )
  • Monitorizați produsele concurente și, dacă este necesar, raportați încălcările politicii prin Amazon Seller Central
  • Controlul prețurilor și al timpilor de livrare a produselor noastre

Profilul tău:

  • Studii în sectorul economic/comercial
  • Prima experiență profesională de la un loc de muncă comparabil
  • Cunostinte foarte bune de limba engleza vorbita si scrisa
  • Foarte bune cunoștințe despre  aplicațiile comune MS Office
  • Mod de lucru independent și orientat spre soluții
  • Talent de comunicare foarte bun și mentalitate hands-on

La ce vă puteți aștepta de la noi:

  • Plata orientată spre piață
  • Program de lucru flexibil
  • Evenimente regulate în echipă și corporative
  • Băuturi gratuite (apă, cafea, ceai etc.)
  • Edenred-Shoppingcard
  • Reducere pentru angajați la produsele noastre
  • Sarcini provocatoare și creative

Vrei să afli mai multe?

Dacă aveți întrebări, Cristina Moraru este disponibilă de luni până vineri între orele 9 și .m. și 5 p.m. la +40 732 474 419.

Așteptăm cu nerăbdare să primim cererea dumneavoastră prin intermediul butonului "Aplicați online" de mai jos. Vă rugăm să anexați așteptările salariale, data de începere cât mai curand posibilă și modelul de lucru dorit (normă întreagă sau cu jumătate de normă ), împreună cu documentele de candidatură.

Vă rugăm să ne trimiteți documentele de candidatură în limba engleză!