Analist de date (m/f/d) cu accent pe Data Wrangling

  • Full Time
  • București
  • With Professional Experience
  • 10/14/21

Noi, Sportstech Brands Holding GmbH, suntem o companie de comerț electronic în inima capitalei Berlin. Brandurile noastre Sportstech, Bluewheel, Deskfit și Relaxxnow reprezintă echipamente de fitness și pentru bunăstare de cea mai înaltă clasă. În prezent, suntem o echipă foarte motivată, cu peste 370 de angajați din 35 de țări. Toți împărtășesc pasiunea pentru inovație. Avem un grad ridicat de auto-motivare, pentru că lucrăm ca o echipă globală și ne sprijinim reciproc în atingerea potențialului nostru maxim. De exemplu, am fost premiați pentru succesul nostru de către revista Focus în calitate de campion de creștere 2021, în clasamentul de creștere a scenei fondatorilor în top 50 și în FINANCIAL TIMES ca una dintre companiile cu cea mai rapidă creștere din Germania și Europa, în 2021.

Convingeți-vă și obțineți o perspectivă asupra companiei noastre: https://youtu.be/kZEI4Kse2BY

Căutăm Analist de date (m/f/d) cu accent pe Data Wrangling

Responsabilitățile tale:

În funcția dumneavoastră de analist de date (m/f/d), vă concentrați nu numai pe structurarea datelor, ci și pe subiecte interesante, cum ar fi vizualizarea  datelor (Data Visualization) și arhitectura volumelor mari de date (Big Data Architecture).  Printre altele, vă așteaptă următoarele sarcini interesante:

  • Suport și implementare în faza 1 a proceselor noastre
  • Înțelegerea datelor / Preprocesarea datelor
  • Asigurarea calității și furnizarea datelor de intrare pentru prelucrarea algoritmică (știința datelor și învățarea automată)
  • Identificarea și standardizarea proceselor de bază în peisajul companiei
  • Implementarea unei abordări de Process-Mining pentru monitorizarea în timp real a proceselor de afaceri și furnizarea de date pentru aplicații în Qlik-Sense.
  • Conceperea și implementarea fluxurilor de date din surse de date omogene. (PostgreSQL, REST API-uri, CSV, JSON)
  • Întreținerea și dezvoltarea în continuare a peisajului eterogen al sistemului
  • Conceperea planurilor de acțiune pentru standardizarea proceselor sprijinite de IT și crearea de simulări de proces

Profilul tău:

  • Studii finalizate în informatică (de afaceri), matematică sau o calificare comparabilă
  • Cativa ani de experientaprofesionala in domeniul dezvoltarii depozitului de date/ dezvoltare de BI intr-un mediu relativ de baze de date (PostgreSQL)
  • Cunoștințe aprofundate despre modelarea datelor, ETL și arhitectura sistemului
  • Cunoașterea depozitării datelor (Data Warehousing) și a lacurilor de date (Data Lakes)
  • Prime puncte de contact cu instrumente de analiză, cum ar fi software-ul Knime și BI precum Qlik-Sense
  • Experiența în analiza și standardizarea și monitorizarea proceselor este un avantaj
  • Plăcerea de a vă documenta proprii pași de lucru și de a transmite cunoștințele dobândite membrilor echipei
  • Cunoștinte foarte bune de limba engleză

La ce vă puteți aștepta de la noi:

  • Plata orientată spre piață
  • Program de lucru flexibil
  • Evenimente regulate în echipă și corporative
  • Băuturi gratuite (apă, cafea, ceai etc.)
  • Edenred-Shoppingcard
  • Reducere pentru angajați la produsele noastre
  • Sarcini provocatoare și creative

Vrei să afli mai multe?

Dacă aveți întrebări, Cristina Moraru este disponibilă de luni până vineri între orele 9 și .m. și 5 p.m. la +40 732 474 419.

Așteptăm cu nerăbdare să primim cererea dumneavoastră prin intermediul butonului "Aplicați online" de mai jos. Vă rugăm să anexați așteptările salariale, data de începere cât mai curand posibilă, impreună cu documentele de candidatură.

Vă rugăm să ne trimiteți documentele de candidatură în limba engleză!